Jeszcze wcześnie…

   Stoję samotnie przy bramce. Jeszcze wcześnie, powtarzam sobie. Wiatr delikatnie smaga moje policzki, które przybierają rumiany odcień. Słońce zaszło za chmury, ale w moim sercu świeci wystarczająco mocno, by rozgrzać całe ciało. Jeszcze wcześnie.
   Wracam do pokoju i zajmuję się życiem. Co chwilę spoglądam jednak w okno. Oczekiwanie. Przecież już najwyższa pora. Gorzkie oczekiwanie, które jednak sprawia, że spełnienie będzie jeszcze przyjemniejsze. Właśnie, spełnienie!
   Nareszcie… listonosz. Wkłada coś do skrzynki i odchodzi. Nie ważne, że jestem w kapciach, wybiegam i sięgam po białą kopertę. Ekscytacja sięga zenitu. Patrzę… na kolejny rachunek. Niestety, nie tym razem. Może następnym? Może jutro? Ale ileż można czekać?! Na spełnienie, które nie przychodzi…
   Kiedy jednak właściwa koperta znajduje swojego adresata, cicho dziękuję i przekazuję niebu uśmiech, mając nadzieję, że ono przekaże go Tobie. Pospiesznie rozdzieram papier, drżą mi palce, serce… tyle czasu na to czekałam. A później słowa odczytywane wielokrotnie. I raz jeszcze przed snem, przy bladym świetle lampki.

   Tak bardzo tego pragnęłam. Spełniłeś moje małe marzenie. Pisz do mnie jeszcze. Listy. Papierowe. Chcę zachować je na zawsze!

99 komentarzy

 1. ~on-kusiciel.blog.onet.pl

  Chcesz dostawać tradycyjne listy, jednocześnie czyniąc ze swojego miejsca zamieszkania wybitnie poufną informację? :> „Jugosławiańska” na kopercie może nie wystarczyć =)

  • Sama „Jugosławiańska” nie, ale jak już wpiszesz w polu adresata „Beatka z Jugosławiańskiej”, na każdej poczcie będą wiedzieli, o kogo chodzi ;DTradycyjne, odręcznie pisane listy mają swój unikalny czar. Zawsze chciałam znaleźć kogoś, kto byłby w stanie wymieniać ze mną korespondencję. Wiesz co mnie tylko w tych listach wkurza? Trzeba na nie strasznie długo czekać, a wiesz, że ja cierpliwością nie grzeszę ;)

 2. Ty wiesz, że Cię kocham, co nie? ;*

 3. Papierowe listy jak za dawnych czasów od chłopaka? Jakie to romantyczne! Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam – dostajesz, czy chcesz dostawać? Super!

 4. zajebiiście… zgarniasz wszystkich najlepszych facetów. zostawiłabyś coś innym. jeden ci piosenki śpiewa, drugi gra, inny ma boskie pomysły, a teraz jeszcze listy miłosne dostajesz. nie za dobrze ci?

 5. Papierowy listy? Ale old school. Wolę maile. Szybsze, prostsze, łatwiejsze, z auto poprawą ortografii, lepsze. ;)

  • Szybsze nie znaczy lepsze. Maile są takie bezosobowe… takie… niby jak listy, ale nie są materialne. Nie można ich dotknąć, nie można poczuć… można sobie wydrukować tekst, ale emocje zawarte chociażby w stylu ciągnięcia kreski zanikają.

   • Zależy od gustu. Wolę szybciej i częściej.

    • Jak większość… dlatego tak się cieszę, że znalazłam osobę cierpliwą, która woli więcej i lepiej ;]

     • Zobacz, maile to taka sama forma, ale po napisaniu wystarczy kilka sekund i jest u odbiorcy. A listy? 1-2 tygodnie idą w jedną stronę. Co w tym lepszego?

      • Trafiłeś w mój czuły punkt. Oczekiwanie mnie dobija w tym wypadku, ale jestem w stanie czekać na listy :) Listy są przepiękne, mają moc i żadna elektroniczna forma ich nie pobije.

 6. Czyli doszedł. Czekam cierpliwie na odpowiedź. (:

 7. Och jaka z Ciebie romantyczka… ;P

  • Och, jakby to była jakaś nowość. Zawsze byłam romantyczką ;) Trochę mnie już znasz, więc to nie powinno być żadne zaskoczenie. Możliwe, że nawet wspominałam Ci, że szukam towarzysza do wymiany korespondencji :) Zresztą dalej szukam! Jeden to mało, chcę więcej! :D

 8. Urocze. :)

 9. ~bez-adresu-16.blog.onet.pl

  Racja, listy mają w sobie duszę.. :) Teraz, kiedy zdecydowana większość komunikuje sie przez internet czy telefon, one niestety zanikają. Dobrze że nie wszyscy o nich zapomnieli :)

  • Właśnie… dokładnie o to mi chodzi. Konwersacje listowne zaczynają być uznawane za relikt przeszłości, a przecież to przepełniona emocjami i zaangażowaniem forma komunikacji. Szkoda byłoby zatracić coś tak pięknego, dlatego całą sobą jestem za pisaniem listów.

 10. Nie ma Aniołka? ;)

 11. Poprzedni lepszy. Spadek formy, albo ten temat do ciebie nie pasuje. Za dużo bajek, za mało akcji.

  • Trzeba być różnorodnym. Gdyby każdy tekst był na jedno kopyto, szybko by się to ludziom znudziło, nie sądzisz? ;]

   • Nie. Jeśli ktoś potrafi zaciekawić, to może pisać zawsze o jednym.

    • Jeśli ktoś potrafi zaciekawić, zaciekawi każdym tematem. Nie chcę się ograniczać do jednego, bo zamykałabym sobie tym samym drogę do rozwoju na wszystkich innych polach. Lubię wszechstronność ;)

 12. Listy są takie romantyczne! <3

 13. ludzie już nie piszą do siebie listów :( /niepoprawna92/

 14. ~laleczka-pisze.blog.onet.pl

  Pięknie. To rzadkość u młodych osób.

 15. Jeśli ktoś miałby mnie zmusić do pisania listów to tylko ty czarny aniele.

 16. Od kiedy nie jesteś już tylko aniołem, ale czarnym aniołem jak to powiedział ktoś wyżej?

 17. Kokietka i romantyczka. :-)